La 53-a Korea Kongreso de Esperanto

 

 

☆ 8 Oktobro (vendredo)

UTC

UTC+9

Programo

Enhavo

Lingvo

6:00-

7:50

 

15:00-

16:50

 

Simpozio

por

la 101-jariĝo

de KEA

 

Temo: Akademia Atingo kaj Esperanta Agado de D. M. Seok

Prezidas SO Jinsu (Prez. de KEA)

Manyong Moon, “De Taksonomio de Papilioj ĝis Naciaj Studoj: Evoluo de Papilia Esplorado laŭ la propra stilo de D. M. Seok”,

HONG Sungcho, “La Pioniro de Korea Esperanto-Movado, D. M. Seok”

SO Jinsu, “Esperanta Movado de 1930-1940aj jaroj, spegulata en la Restaĵoj de D. M. Seok”

 

koree

Esperante

 

11:00-

11:50

 

20:00-

20:50

 

Malferma

Ceremonio

 

Prezidas: SO Jinsu (Prez. de KEA)

 

Esperante

 

12:00-

12:50

 

21:00-

21:50

 

Prelego

pri Kongresa Temo

 

Prezidas GIM Inhong (Vicprez. de KEA)

“Plantu por Morgaŭo: Strategio por la 2-a Jarcento de KEA kaj KEJ”,

PARK Yong-sung, “Sistemigo de Edukado de KEA”

 

Esperante

13:00-

13:50

 

22:00-

22:50

 

Diskuto pri

la Prelega Temo

 

Prezidas: OH Gisook (Direktoro de KEA)

22:00-22:40: Etgrupaj diskutoj

22:40-23:00: Integra diskuto

 

koree

Esperante

 

 

☆ 9 Oktobro (sabato)

 

5:00-

5:50

 

14:00-

14:50

 

Prelego

 

Prezidas: OH Heeyeon (Prez. de KEJ)

“Plantu por Morgaŭo: Strategio por la 2-a Jarcento de KEA kaj KEJ”,

- Prelegantoj: SEO Junseong, JEONG Jaehyun

- Temo: La Historio kaj Vizio de KEJ

 

Esperante

 

6:00-

7:50

 

15:00-

16:50

 

Fakaj

kunsidoj

 

① 15:00~15:50

② 16:00~16:50

1)  Poema deklamo (2-hore)

2) ① Ŭonbulismo

3) ① Esperantigo kaj Transskbribo

4)  Budhana Ligo Esperantista

5)  Verda Ekskurso

6)  Kantante lerni Esperanton

7)  Katoliko

koree
Esperante

 

11:00-

11:50

 

20:00-

20:50

 

Raporto de Filioj

de KEA

 

Prezidas: CHUN Kyungok

Prezento kaj Raporto de Filioj de KEA

 

koree

Esperante

 

12:00-

12:50

 

21:00-

21:50

 

Kulturaj Aranĝoj

 

Prezidas: CHUN Kyungok

1. Teatro – KABE

2. Solkanto - Lumina

3. Ukurelo & Gitaro - Zelkova kaj alia

4. Harmonika Ensemblo - Jasmeno & Verda

5. Kantensemblo – Elkore 6. Drumado - Ermito

7. Koruso – Amuze 8. Manĝospektaklo – KEJ

 

koree

Esperante

 

13:00-13:50

 

22:00-

22:50

 

Gufujo

 

Gvidas: OH Heeyeon, GIM Inhong

Paradizo sub la nokta ĉiel’

Salono(1) : Parolantoj de korea lingvo

Salono(2) : Parolantoj de esperanto

Koreaj parolantoj moviĝos 2-3 foje de salono al salono

 

koree

Esperante

 

 

☆ 10 Oktobro (dimanĉo)

 

6:00-

7:50

 

15:00-

17:20

 

Prelegoj

por

kongresa temo

 

Prezidas GIM Inhong

Giri Rao, “Gepatralingva edukado en multlingva Barato”

JUNG Yuro (Unika), “Daŭripova strukturo: por sekvontaj posteuloj”

Demandoj & Respondoj

 

Esperante

 

8:30-

9:00

17:30-

18:00

Ferma Ceremonio

Malneta raporto pri la Kongreso

Raportoj de Programaj Ĉefzorgantoj

- Anoncoj, Informoj

Esperante

 

 

Programo

 

☆ 8 Oktobro (vendredo)

UTC (UTC+9)

6:00-7:50(15:00-16:50)

Simpozio por la 101-jariĝo de KEA

Prezidas SO Jinsu (Prez. de KEA)

Temo: Akademia Atingo kaj Esperanta Agado de D. M. Seok

Manyong Moon, “De Taksonomio de Papilioj ĝis Naciaj Studoj: Evoluo de Papilia Esplorado laŭ la propra stilo de D. M. Seok”,

HONG Sungcho, “La Pioniro de Korea Esperanto-Movado, D. M. Seok”

SO Jinsu, “Esperanta Movado de 1930-1940aj jaroj, spegulata en la Restaĵoj de D. M. Seok”

 

11:00-11:50(20:00-20:50)

Malferma Ceremonio

Prezidas: SO Jinsu (Prez. de KEA)

 

12:00-12:50(21:00-21:50)

Prelego pri Kongresa Temo

Prezidas GIM Inhong (Vicprez. de KEA)

“Plantu por Morgaŭo: Strategio por la 2-a Jarcento de KEA kaj KEJ”,

PARK Yong-sung, “Sistemigo de Edukado de KEA”

 

13:00-13:50(22:00-22:50)

Diskuto pri la Prelega Temo

Prezidas: OH Gisook (Direktoro de KEA)

Etgrupaj diskutoj(22:00-22:40)

Integra diskuto(22:40-23:00)

 

☆ 9 Oktobro (sabato)

 

5:00-5:50(14:00-14:50)

Prelego

Prezidas: OH Heeyeon (Prez. de KEJ)

“Plantu por Morgaŭo: Strategio por la 2-a Jarcento de KEA kaj KEJ”,

- Prelegantoj: SEO Junseong, JEONG Jaehyun

- Temo: La Historio kaj Vizio de KEJ

 

6:00-7:50(15:00-16:50)

Fakaj kunsidoj(① 15:00~15:50② 16:00~16:50)

1)  Poema deklamo (2-hore)

2)  Ŭonbulismo

3)  Esperantigo kaj Transskbribo

4)  Budhana Ligo Esperantista

5)  Verda Ekskurso

6)  Kantante lerni Esperanton

7)  Katoliko

 

11:00-11:50(20:00-20:50)

Raporto de Filioj de KEA

Prezidas: CHUN Kyungok

Prezento kaj Raporto de Filioj de KEA

 

12:00-12:50(21:00-21:50)

Kulturaj Aranĝoj

Prezidas: CHUN Kyungok

1. Teatro – KABE

2. Solkanto - Lumina

3. Ukurelo & Gitaro - Zelkova kaj alia

4. Harmonika Ensemblo - Jasmeno & Verda

5. Kantensemblo – Elkore

6. Drumado - Ermito

7. Koruso – Amuze

8. Manĝospektaklo – KEJ

 

13:00-13:50(22:00-22:50)

Gufujo

Gvidas: OH Heeyeon, GIM Inhong

Paradizo sub la nokta ĉiel’

Salono(1) : Parolantoj de korea lingvo

Salono(2) : Parolantoj de esperanto

Koreaj parolantoj moviĝos 2-3 foje de salono al salono

 

☆ 10 Oktobro (dimanĉo)

 

6:00-7:50(15:00-17:20)

Prelegoj por kongresa temo

Prezidas GIM Inhong

Giri Rao, “Gepatralingva edukado en multlingva Barato”

JUNG Yuro (Unika), “Daŭripova strukturo: por sekvontaj posteuloj”

Demandoj & Respondoj

 

8:30-9:00(17:30-18:00)

Ferma Ceremonio

Malneta raporto pri la Kongreso

Raportoj de Programaj Ĉefzorgantoj

- Anoncoj, Informoj